Категорії
Новини Новини VLS Ознайомчі сесії Освітні цікавинки Переваги

Три незабутніх дніу місті Вінер Нойштадт !

Делегація міжнародного мовного центру VLS у період з 17 по 20 жовтня 2019 року відвідала закриту презентацію університету у місті Вінер Нойштадт (нижня Австрія). Аплікантам була продемонстрована навчально-технічна база, проведена екскурсія по навчальним корпусам. Група мала можливість поспілкуватися із студентами, побачити їх в режимі реального навчального процесу, відвідати сучасну бібліотеку.

Програма була надзвичайно насиченою. Із запланованого були відвідини найпотужнішого економічного ВУЗу Австрії у місті Відень. Футуристичний дизайн, найсучасніший підхід до навчальної програми, нікого не залишили байдужим. Наостанок група мала змогу побачити найстаріший німецькомовний ВУЗ Австрії у самому її сердці. Кожен куточок дихає історією. У старій бібліотеці ніби із книг про Гаррі Поттера, навчається екстремально сучасна молодь. Поєднання традицій і сучасного підходу до навчання – є візитівкою цього ВУЗу.

Характерною особливістю подорожі, було повне занурення у реальне життя австрійців. Ми подорожували електричками та метро. Купували самі квитки, домовлялися з таксистами. Не боялися просити допомоги та спілкуватися із людьми на вулиці. Не ходили лише туристичними доріжками, не відвідували лише найвідоміші місця. Почувалися майже як вдома. 

Три незабутніх дні. Наступного разу приєднуйтесь до слухачів міжнародного мовного центру VLS та отримуйте лише позитивні емоції!

 

Категорії
Новини Ознайомчі сесії Освітні цікавинки

УВАГА!

Унікальна можливість відвідати один з найкращих університетів Австрії у місті Вінер-Нойштадт 17 жовтня 2019 року.

Спеціально для слухачів “VLS” буде проведено закриту презентацію англомовних і німецькомовних програм університету!

18 жовтня 2019 року делегація відвідає Віденьський національний університет. Також відбудеться оглядова екскурсія по Відню!

Запис в групу для ознайомчої сесії до 5 жовтня 2019 року.

Керівник групи –  Заразенко Ольга Борисівна, тел: +380990680885 , +380634336377

З повагою, адміністрація “VLS”

Категорії
Англійська для старшокласників. Підготовка до ЗНО Англійська для школярів Новини Новини VLS Освітні цікавинки Слайдер

VLS запрошує до Speaking Club з носієм мови!

Де знайти хорошого вчителя-носія мови? Тільки у VLS!

Англійська мова, як і будь-яка інша, постійно зазнає змін. Лексика безперервно збагачується і оновлюється. Деякі слова просто зникають з ужитку. На зміну одним виразам приходять інші.

Якщо Ви вивчаєте англійську не для відміток у заліковці або щоденнику, а з конкретною метою –  навчання, робота, імміграція, туризм, то безумовно Ви хочете говорити і писати сучасною іноземною. Саме тому кваліфікований носій мови стане для Вас кращим вчителем.

Він «поставить» вашу вимову. Повторюючи за нашим викладачем слова і вирази, Ви зможете чути і запам’ятовувати, як правильно вони звучать. Постійна практика з носієм мови допомагає відчути душу англійської.

Носій мови знає, що багато англійських слів мають свої відтінки, і в різних ситуаціях застосовуються по-різному. Він може навчити цьому.

Учитель-носій мови – це перший іноземець, з яким Вам буде легко подолати мовний бар’єр.

Де знайти хорошого вчителя-носія мови? Тільки у VLS!  

Заняття проходять тільки у четвер та п’ятницю. Вартість 25 грн за 45 хв.

Деталі – у офіс-менеджерів)

Запишись і стань профі в англійській!

Категорії
Освітні цікавинки

Види навчальних закладів Польщі.

Види навчальних закладів Польщі

В даний час в країнах Європейського Союзу одним з пріоритетних завдань є забезпечення високої якості освіти. До його реалізації відповідно до європейських стандартів приступила і Польща, ставши членом ЄС в 2004 році. Був ухвалений закон «Про вищу освіту» від 27 липня 2005 року, що регламентував, по суті, повну синхронізацію системи вищої освіти з Болонським процесом, а також для більш якісного управління у травні 2006 року реорганізована структура польського уряду.

Міністерство освіти і науки було розділене на два окремих міністерства: Міністерство національної освіти, що відповідає за початкову і середню освіту, і Міністерство науки та вищої освіти, прерогативою якого стала наукова діяльність і вся сфера вищої освіти, включаючи і розподіл бюджету для наукових досліджень, фінансованих державними фондами.

Таким чином, під юрисдикцією Міністерства науки та вищої освіти знаходяться всі вищі навчальні заклади Польщі.

Види польських вищих навчальних закладів

Залежно від юридичного статусу засновника, способу створення і джерела фінансування виші поділяються на такі види:

а) державні – створені відповідним органом державної влади чи державною адміністрацією на підставі Закону і фінансуються державою (в 2012/13 навчальному році на території Польщі діяло 132 державних вищих навчальних заклади);

б) недержавні (приватні) – створені на підставі рішення міністерства юридичними або фізичними особами, які не є органами державної влади або місцевого самоврядування, діяльність яких не фінансується державою; хоча, слід зазначити, що закон все ж прописує таку можливість (в 2012/13 навчальному році в Польщі налічувалося 321 приватний вищий навчальний заклад).

Закон рівною мірою поширюється як на державні, так і на недержавні вищі навчальні заклади. А значить, кожен з них використовує однакові стандарти організації навчального процесу та викладання, що, в свою чергу, вказує на те, що форма власності за визначенням не впливає на якість освіти і престиж отриманого диплома.

Закон не поширюється на вищі навчальні заклади та духовні семінарії, що належать церквам і релігійним організаціям (за винятком Люблінського католицького університету імені Івана Павла ІІ), крім випадків, коли в угоді між урядом і церквою вказані інші варіанти.

Залежно від наявності або відсутності права присуджувати докторський ступінь (PhD) вищі навчальні заклади поділяються таким чином:

а) професійні (zawodowa) – не мають права присудження докторського ступеня;

б) академічні (akademicka) – мають право присудження докторського ступеня.

Залежно від того, хто з Ради міністрів Польщі ліцензує і здійснює подальший нагляд за дотриманням положень закону «Про вищу освіту», вищі навчальні заклади діляться на такі категорії, як:

а) військові (wojskowe) – виші, над якими нагляд здійснює міністр національної оборони Польщі (наприклад, Військово-технічна академія ім. Ярослава Дамбровського в Варшаві);

б) вузи державних служб (służb państwowych) – над якими нагляд здійснює міністр внутрішніх справ (наприклад, Вища школа поліції в Щитно);

в) художні (artystyczne) – виші, над якими нагляд здійснює міністр культури і національної спадщини Польщі (наприклад, державні вищі театральні та кінематографічні школи, музичні академії, академії образотворчих мистецтв і тому подібні);

г) медичні (medyczne) – виші, над якими нагляд здійснює міністр охорони здоров’я Польщі (наприклад, Варшавський медичний університет, Познанський медичний університет імені Кароля Марцинковського, Гданський медичний університет, медичні академії);

д) морські (morskie) – виші, над якими нагляд здійснює міністр морської економіки (наприклад, Морська академія в Гдині).

Академічні вищі навчальні заклади в залежності від обсягу та характеру повноважень з присудження докторського ступеня (stopień naukowy «Doktor» – еквівалент PhD) класифікуються на наступні типи (вузи виділені відповідно до закону «Про вищу освіту», проте, в даний час не всі вони відповідають вимогам цього закону):

а) університет (uniwersytet) – вищий навчальний заклад, що володіє правом присудження ступеня доктора (PhD) як мінімум в 12-ти наукових дисциплінах, у тому числі по 2 дисциплінам з наступних напрямків: в галузі гуманітарних, суспільних наук або теології; математичних, фізичних або технічних наук; природничих наук; юридичних або економічних наук;

б) технічний університет (uniwersytet techniczny) – вищий навчальний заклад, що має право присудження наукового ступеня доктора (PhD) як мінімум в 12-ти наукових дисциплінах, з яких 8 належать до сфери технічних наук;

в) профільний університет (inny uniwersytet) (наприклад, медичний, економічний, сільськогосподарський, природничо-науковий, технологічний і так далі) – вищий навчальний заклад, який має право присуджувати ступінь доктора (PhD) як мінімум в 6-ти наукових дисциплінах, у тому числі принаймні в 4-х, які повністю відповідають профілю ВНЗ;

г) політехнічний університет (politechnika) – вищий навчальний заклад, що має право присудження ступеня доктора (PhD) мінімум в 6-ти наукових дисциплінах, з яких, принаймні, 4 в галузі технічних наук;

д) академія (akademia) – вищий навчальний заклад, який має право присуджувати докторський ступінь (PhD) мінімум в 2-х наукових дисциплінах.

Категорії
Освітні цікавинки

Системи освіти за кордоном.

Системи освіти за кордоном.

Поширена структура освіти за кордоном складається з трьох етапів:

  • бакалаврат (BA, Bsc). У різних країнах і за різними напрямками терміни підготовки бакалаврів різняться від 4 до 6 років. У Європейському союзі, Канаді та США – 4 роки, але на медичних напрямках підготовки зазвичай від 5 до 6 років. Після отримання ступеня «бакалавр» випускник має право працювати за фахом і займати посади, що вимагають вищої освіти, а також має право продовжити навчання за бажанням в магістратурі.
  • магістратура (MA, MSc, LL.M, MBA, M.Div). У Північній Америці та Європейському союзі більшість випускників вищих навчальних закладів після бакалаврату не продовжують навчання в магістратурі, бо бакалаврат є підтвердженням повноцінної вищої освіти. Продовжують навчання в магістратурі здебільшого студенти, які планують займатися науковими дослідженнями або педагогічною діяльністю у ВНЗ.
  • аспірантура (PhD). Доктор філософії (лат. Philosophiæ Doctor, Ph.D., PhD) – вчений ступінь, що присуджується в деяких, особливо англомовних, країнах Заходу. Фактичним аналогом PhD в українській систем освіти є науковий ступінь «кандидат наук».

Зазвичай, бакалаврат називається udergraduate, магістратура та аспірантура – graduate або postgraduate.